סדנאות בישול לילדים

//סדנאות בישול לילדים
סדנאות בישול לילדים2023-07-04T14:20:12+03:00

סדנאות בישול לילדים הן הזדמנות מצוינת ללמד אותם על תזונה נכונה, כגון תכנון ארוחות ובחירה חכמה יותר במזון

סדנאות בישול לילדים מקדמות פלאים את מיומנות החיים של בישול בכלל, ובישול בריא בפרט,כברבגיל צעיר. סקר שנערך בנושא הצביע על כך,כי 87 אחוז מתלמידי כיתות ד' עד ח' סיפרו כי הם מבשלים ומכינים חלק מהארוחות או מהנשנושים שהם אוכלים. עם זאת, בני נוער שלא צברו ידע בבישול, ובבישול בריא בפרט, עשויים להסתמך על מזון מוכן או ארוז, אשר בו ערך תזונתי נמוך. סדנאות בישול לילדים מציעות יתרונות שונים, בהם גם ההתנסות באפשרות להכנת מזון בריא. כך, ילדים עשויים לנסות בהכנת מגוון מאכלים חדשים ובריאים.

ממחקר שפורסם לאחרונה בכתב עת אקדמי עולה, כי לילדים העוסקים בחוויות מישוש, כגון טיפול במזון, יש פחות ניאו פוביה או פחד ממזון כזה או אחר. מי שהשתתפו בסדנאות בישול לילדים מקבלים במידה רבה יותר צריכה של מגוון מאכלים ומוצרי מזון. המטבח הוא מעבדה בה ילדים יכולים ללמוד מעצם עירוב כל החושים שלהם. תוך כדי שהם לשים, מוזגים, מריחים, חותכים ומרגישים מיני מאכלים, הם נהנים ולומדים בלי להיות מודעים לכך.

מי שהשתתפו בסדנאות בישול לילדים ומבשלים בבית מעידים על תחושת הישג, על מידה גבוהה של בטחון עצמי ועל תחושת תרומה למשפחותיהם. אותם ילדים מבלים זמן בבישול, במקום מול המסכים. כאשר הילדים מכינים את האוכל בעצמם, הם לומדים לכבד את המזון מעצם ההכנה אותו. כמו כן, הם מוותרים על מזון מוכן או ארוז.

את הסדנה ניתן להזמין בתור סדנת בישול ליום הולדת לילדים, סדנה חווייתית במסגרת הבית ספרית, לילדי העובדים בחברה, כהתארגנות פרטית של הורים ועוד.

סדנאות האוכל שלנו | סדנת בישול לילדים

סדנת סושי לילדים

המשתתפים מתנסים בהכנת הסושי בסוגים שונים ובתוספות של ירקות לפי המסורת היפנית, כל ילד יקבל מחצלת סושי ויכין על פי טעמו מאקי, פוטו מאקי , אינסייד אאוט.

סדנת הכנת פיצות

הילדים יחוו את לישת הבצק, רידוד, הכנת רוטב הפיצה, קיצוץ תוספות שונות כגון: זיתים, פטריות, בצל, תירס ועוד. לאחר מכן נאפה את הפיצות בסאג' או בתנור.

סדנת בישול איטלקי

בסדנה זו הילדים יחוו הכנת פסטו ברטבים שונים ע"י בישול, חיתוך ירקות והוספת תבלינים.

סדנת בישול אתיופי

בסדנה זו ילמדו הילדים להכין מספר מנות על טהרת המטבח האתיופי. נלמד על התבלינים המייחדים מטבח זה, נחתוך, נתבל ונבשל ולאחר מכן נגיש על גבי האינג'רה – אותה פיתה מפורסמת של העדה האתיופית. סדנת בישול אתיופי זו היא סדנה צמחונית.

SHAKE IT

סדנת הכנת שייקים לילדים ונוער ייחודית כחלק מהפעילויות לילדים ולנוער בה נלמד להכין קוקטילים ושייקים ממגוון פירות העונה. נלמד לשלב טעמים וריחות בשילוב מידות והכמויות הנכונות בחומרים כדוגמת מי סוכר, קרח וגלידה. בשילוב משימות מאתגרות ומצחיקות שמעוררות את כל החושים, כמו: השייק הכי טעים, השייק הכי מהיר, שייק בעיניים מכוסות ועוד.

סדנת שוקולד

שוקולד הוא המאכל המתוק המוכר העולם. בסדנה זו נפתח בסיפור המרתק על היסטורית יצירת השוקולד מגידול פולי הקקאו ועד הגעת השוקולד לצרכן. נתנסה בטיפול בשוקולד נוזלי ונקבל הדגמה. בהמשך נערוך היכרות עם כל סוגי השוקולד, נדע להתאים את סוג השוקולד לשימושו השונים.
הקבוצות ילמדו ליצור ולהכין: טמפרינג, הכנת גנאשים, פרלינים, הכנת עלי שוקולד, ציפוי ממתקים ופירות בשוקולד ועטיפתם.

גלריית תמונות מהשפים שלנו 😛

לפרטים נוספים צרו עמנו קשר

התקשרו: 077-8038623

    Call Now Button
    שינוי גודל גופנים
    וואטסאפ!